Zloženie iCollagen Beauty

RED ORANGE
COMPLEX®

 • Denná dávka: 100 mg

Red Orange Complex® je štandardizovaný práškový extrakt získaný zo šupiek a šťavy z troch pigmentovaných odrôd krvavého pomaranča (Moro, Tarocco a Sanguinello) pestovaných výlučne v oblasti okolo sopky Etna na Sicílii (Taliansko).

Obsahuje 20% účinných látok, ako sú antokyanín, kyselina kávová, kumarová, ferulová, sinapová, hesperidín, narirutín a kyselina askorbová, o ktorých sa preukázalo, že znižujú oxidačný stres u ľudí so zníženou antioxidačnou obranou. Silná antioxidačná aktivita Red Orange Complex® bola potvrdená v niekoľkých klinických štúdiách. Je schopný znížiť oxidačný stres u osôb so zníženou antioxidačnou obranou, ako sú fajčiari, športovci, diabetici a ľudia vystavení zvýšenému znečisteniu ovzdušia. Nedávna klinická štúdia tiež preukázala výhody príjmu červeného pomaranča a jeho ochranných účinkov na pokožku pred poškodením vyvolaným UV žiarením. Perorálna suplementácia Red Orange Complex® pôsobí proti hyperpigmentácií pokožky (solárne lentigo) a zlepšuje homogenitu farby pokožky.

Zdroje:

AKTÍVNE
FYTOCERAMIDY

 • Denná dávka: 30 mg

Ceramidy sú polárne lipidy, kľúčové a prirodzene sa vyskytujúce v koži. Predstavujú až 35-40% medzibunkových „cementových“ zložiek, ktoré sú súčasťou prirodzenej kožnej bariéry. Uzatvárajú vláčnosť v pokožke a chránia ju pred poškodením. Vekom aj účinkom škodlivých vplyvov ich produkcia postupne klesá a pokožka začína biologicky starnúť.

Fytoceramidy sú ceramidy derivované z rastlín. Majú podobnú lipidovú štruktúru ako ceramidy nachádzajúce sa v pokožke a môžu tak doplniť ich zásoby. Anti-aging sila fytoceramidov bola preukázaná aj výskumom, ktorý potvrdil zlepšenie hladkosti a elasticity pokožky po niekoľkých týždňoch ich užívania. Zatiaľ čo ceramidy môžete používať povrchovo, fytoceramidy sa odporúčajú užívať vo forme výživových doplnkov. Je klinicky dokázané, že fytoceramidy sú 20-krát účinnejšie, keď sa užívajú ústne ako keď sa nanášajú na pokožku. Ďalšia štúdia dokázala, že pacienti s klinicky suchou pokožkou zaznamenali 35% zlepšenie hydratácie kože po pravidelnom užívaní oleja s extraktom z pšenice (s prirodzeným obsahom fytoceramidov), a to už po dobu 3 mesiacov. Iná štúdia zistila výrazné zlepšenie hydratácie pokožky už o 15 dní.

Zdroje:

BIOAKTÍVNE
KOLAGÉNOVÉ PEPTIDY

 • Kolagén – typ I a III
 • Denná dávka: 5000 mg

Zložku kolagénu dovážame od firmy z Francúzska, ktorá má na trhu 175 ročnú tradíciu. Je hlavným štrukturálnym proteínom kože, ktorý zabezpečuje jej elasticitu a pevnosť. Existuje až 28 rôznych druhov kolagénov, dôležité sú najmä typy I,II, a III, ktoré majú v tele najväčšie zastúpenie. 90% všetkého kolagénu v tele tvorí kolagén typu I, ktorý sa nachádza v koži, šľachách, kostiach a vo väzive. S postupujúcim vekom a priemernou životosprávou sa produkcia kolagénu postupne znižuje až sa celkom zastaví. To vedie k prvým prejavom starnutia pokožky – tvorbe vrások, strate pevnosti a pružnosti pleti, ochabnutosti kontúr tváre. Alarmujúci je pritom fakt, že jeho produkcia sa znižuje už po 25. roku života, a to o 1,5% každým rokom. Najúčinnejšia forma jeho suplementácie je vnútorné užívanie pomocou tzv. hydrolyzovaného kolagénu. Hydrolyzovaný kolagén, čiže kolagénne peptidy sú malé bioaktívne molekuly so schopnosťou lepšej vstrebateľnosti do organizmu a tým aj s vyššou účinnosťou. Viaceré klinické štúdie potvrdili, že suplementácia hydrolyzovaného kolagénu môže pomôcť spomaliť vznik prejavov starnutia pokožky a zlepšiť jej hydratáciu.

Zdroje:

KYSELINA
HYALURÓNOVÁ

 • Denná dávka: 50 mg

Kyselina hyalurónová je vysokomolekulárny lineárny polysacharid, ktorý sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Viaže sa na kolagén a elastin, vďaka čomu zabezpečuje ohybnosť kĺbov a hydratáciu pokožky. Je hlavnou zložkou extracelulárnej matrix kože, kĺbov, očí a mnohých ďalších tkanív a orgánov. Podieľa sa tiež na procese hojenia rán a regenerácii tkanív. 

Kyselina hualurónová je schopná na seba naviazať až tisíc násobok svojho objemu, čím nielen udržiava všetkú vlhkosť v pokožke
a kĺboch, ale tiež zabraňuje odparovaniu veľkej časti vlhkosti, tým sa pokožka stáva jemnejšia a zároveň pružnejšia. Dá sa teda povedať, že funguje ako magnet na vlhkosť, čím sa stáva dôležitým hydratačným doplnkom pre každodennú rutinu starostlivosti o pleť.

KOENZÝM
Q10

 • Ubichinón
 • Denná dávka: 50 mg

Koenzým Q10 je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom organizme, je prítomná vo všetkých bunkách, konkrétne v ich mitochondriách. Táto látka, s účinkami podobnými vitamínom, premieňa energiu zo stravy na energiu pre svaly, orgány
a kožné bunky. Podporuje prirodzenú imunitu a obranyschopnosť organizmu. Najvyššia koncentrácia Q10 sa nachádza v orgánoch s vysokými energetickými nárokmi ako sú srdce, obličky a pečeň. Funguje ako elektrónový nosič pri procesoch redukcie a oxidácie. Právom patrí medzi antioxidanty, nakoľko zachytáva voľné radikály, chráni mitochondrie, lipidové membrány, lipoproteíny a DNA pred oxidačným poškodením. Tým redukuje stupeň poškodenia elastinu a kolagénu v ľudskom organizme. Koenzým Q10 sa vytvára do 20. roku života, potom dochádza k znižovaniu jeho zastúpenia v organizme. Po 40. roku života je dokázaný nedostatok tejto látky, pokožka sa stáva zranitelnejšia a začne sa prejavovať starnutie. Koenzým Q10 prinavracia kožným bunkám energiu, aby boli schopné fungovať efektívnejšie a zároveň boli odolnejšie.

Zdroje:

KYSELINA
LISTOVÁ

 • Vitamín B9
 • Denná dávka: 400 mcg

Kyselina listová je základným koenzýmom metabolizmu bielkovín. Zohráva úlohu v procese delenia buniek, napomáha rozvoju zdravých kožných buniek a ich regenerácií, čím podporuje správnu funkciu vlasovej pokožky a vlasových folikulov. Stimuláciou buniek v koži dokáže spomaliť predčasné starnutie pleti, podporuje rast fibroblastov, vďaka ktorým dochádza k syntéze kolagénových a elastinových vlákien, čím sa pokožka stáva pevnejšia a pružnejšia. Za prítomnosti kyseliny listovej majú fibroblasty pravidelnejší tvar, čo je znakom ich vyššej proliferačnej kapacity, teda schopnosti sa deliť. Podporuje správne fungovanie imunitného systému a bunkových membrán.

Zdroje:

ZINOK

 • Denná dávka: 10 mg

Zinok je kľúčovým stopovým prvkom. Je dôležitý pri syntéze kolagénu a v ľudskom tele sa zúčastňuje na mnohých procesoch, ako je metabolizmus cukrov, bielkovín, mastných kyselín, podieľa sa na syntéze DNA, RNA a hemoglobínu, na transporte CO2. Dôležitú rolu hrá aj v procese delenia, rastu a regenerácie buniek, podporuje rast kostí a dobré fungovanie zraku a mozgu, neutralizuje škodlivý účinok alkoholu. Zinok má mnohostranné, vynikajúce účinky, napríklad pri liečbe akné, vypadávaní vlasov, lámavosti nechtov, urýchľuje hojenie rán. Mikroelement, ktorý sa v tele nachádza v nepatrnom množstve, musí byť dodávaný stravou a je pre fungovanie organizmu nepostrádateľný. Pri jeho nedostatku dochádza k úbytku kolagénu z ciev, kĺbov a úbytku svalovej hmoty.

Zdroje:

SELÉN

 • Denná dávka: 55 mcg

Selén je antioxidant a nutrične významný prvok. Je súčasťou dvoch tuctov selenoproteínov, ktoré majú významnú úlohu pri rozmnožovaní, v metabolizme hormónov štítnej žľazy, syntéze DNA a ochrane pred oxidačným poškodením a infekciou. Posilňuje imunitný systém, zamedzuje vypadávaniu vlasov a podporuje ich zdravý rast.

Zdroje:

VITAMÍN C

 • Kyselina L-askorbová
 • Denná dávka: 1000 mg

Vitamín C je jedným z najdôležitejších vitamínov v našom tele. Zúčastňuje sa na tvorbe kolagénu a podporuje jeho vstrebateľnosť a biosyntézu, ktorá je veľmi dôležitou súčasťou celej rady metabolických procesov v ľudskom tele. Zúčastňuje sa metabolizmu železa, medi a žlčových kyselín, metabolizmu kyseliny listovej a niektorých aminokyselín, chráni organizmus pred záťažou ťažkými kovmi. Má dôležitú úlohu v imunitnom systéme, stimuluje leukocyty a vylučovanie protilátok, zvyšuje odolnosť proti chladu. Prispieva k správnemu fungovaniu imunitného a nervového systému. Ako dôležitý vitamín a silný antioxidant, ochraňuje tkanivá pred oxidačným stresom, chronickým zápalom a eliminuje predčasné starnutie pokožky. Ľudský organizmus si nedokáže, na rozdiel od väčšiny živých organizmov, vitamín C sám syntetizovať, a preto ho musí prijímať vo forme potravy, alebo výživových doplnkov. Jeho fyziologická potreba sa mení vekom a potreba sa zvyšuje pri zápalových ochoreniach, v rekonvalescencii, pri hojení rán, anémii, neprospievaní a aktívnom či pasívnom fajčení.

Zdroje:

RIBOFLAVÍN
VITAMÍN B2

 • Denná dávka: 1,4 mg

Riboflavín je vo vode rozpustný a tepelne stabilný vitamín. Je dôležitý pre dobrý stav kože, sliznice, tráviaceho traktu, očí, funkcie srdca, červených krviniek, regulácie rastu človeka a reprodukciu. Má výrazný vplyv na metabolizmus sacharidov, lipidov a aminokyselín, metabolizmu DNA a RNA, ovplyvňuje celkovú energetickú premenu v organizme, chráni pred bunkovým oxidačným poškodením a posilňuje imunitný systém. V spolupráci s enzýmami sa podieľa na metabolickej premene živín a získavaní energie pre bunky. Funguje ako antioxidant, ktorý vychytáva voľné radikály. Jeho spotreba stúpa v stresových situáciách, u fajčiarov a ľudí konzumujúcich alkohol.

Zdroje:

BIOTÍN B7
VITAMÍN H

 • Denná dávka: 50 mcg

Biotín B7 – Vitamín H je životne dôležitý vitamín, ktorý zasahuje do metabolizmu cukrov, tukov, uhľohydrátov a aminokyselín. Svoje miesto si našiel aj u diabetikov, ktorým udržuje správnu hladinu glykémie. Je zaradený do skupiny tzv. vitagénov, teda látok, ktoré sú zdrojom energie a fungujú ako stavebný materiál buniek. Zlepšuje keratínovú infraštruktúru tela. Je známy ako vitamín krásy, nakoľko prispieva k udržaniu zdravej kože. Prispieva k rastu vlasov a nechtov a k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Vlasy a nechty sú lesklé, zdravé a nelámu sa.

Zdroje: